VEGA YAZILIM TARİHÇESİ

     1988 yılında Ankara da perakende sektöre bilgisayar ürünleri pazarlamak ve gerekli teknik servis desteğini vermek amacıyla Vega Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. olarak kuruldu. 1994 yılında sektörün ihtiyaçlarının doğurduğu talepler doğrultusunda yazılım grubunu oluşturarak Vega Yazılım Ltd Şti. adı altında yeni bir şirket kurulmuştur. Vega Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. halen donanımsal hizmetler vermekte olup kardeş firma olarak faaliyet göstermektedir. Vega Yazılım Ltd.Şti. her sektördeki Ticari İşletmelerin Muhasebe ve ön muhasebe bilgisayar program ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte programları üretmekte ve pazarlamaktadır.
     1994 yılında çıkardığı Vega Taksitli Satış Programı ile mağazacılık sektöründe en çok aranan, kullanımı kolay program olarak ünlendi. Başta Ankara olmak üzere ülkemizin tamamında binlerce firma Vega Yazılım Programlarını kullanmaktadır.
     1995 yılından itibaren IBM, NCR, Escort gibi markaların market program uygulamalarında iş ortağı oldu.
     1996 yılında TEMSA Otomotiv firmasının Oto Servisler grubunda İş Ortağı oldu.
     2001 yılında TEMSA Elektronik firmasının Sharp Yazar Kasalar grubunda İş Ortağı oldu ve Maliye Bakanlığı Yasal Onaylı Programı oldu.
     2004 yılında T.C. Tarım Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü nün veri tabanı oluşturuldu ve ülkemizdeki tüm tarımsal ilaç kod ve ürün bilgisinin toplanması ve Bakanlık Bilgi İşleminde Database oluşturulması yetkisini almıştır.
     2004 yılında Turizm Bakanlığı WEB projesi Vega Yazılım tarafından gerçekleşmiştir.
     2005 yılında Denizbank işbirliği ile Kobilere yönelik İşletme-On projesi gerçekleştirilmiştir.
     2008 yılında Çevre Bakanlığı OTIM projesi Vega Yazılım tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu proje Avrupa Birliği uyum yasaları kapsamında ülke genelindeki ozon tabakasını inceltici gazların izlenmesi şeklindedir.

Bütün bunların yanı sıra Ticari Program sektöründe en fazla alternatif program seçeneği sunan firma Vega Yazılımdır. Bunlardan bazılarını şöyle sayabiliriz.

 • Alış-Veriş Mağazaları
 • Konfeksiyon ve ayakkabı-çanta Mağazaları
 • Beyaz Eşya ve Elektronik Eşya Mağazaları
 • Gsm Mağazaları
 • Market programları,Maliye Bakanlığınca onaylı tüm cihazlarla uyum programları
 • Restoran-Cafe-FastFood işletmeleri
 • Wirelees, Bluetooth, Internet, Gprs haberleşmesi yapan her cihaz için iletişim programları
 • Pastane-Kuruyemiş-Şarküteri program uygulamaları
 • Otomotiv Programları (oto servis-oto alım-satım-yedek parça)
 • ERP, MRP uygulama programları
 • Muhasebe Programları….

     Günümüze yaklaşırken sektörün nabzını tutan, hızla değişim gösteren parametreler de VEGA’ yı müşteri hizmetlerinde mükemmeliyetçi noktasına getirdi. Üretimini yaptığı programların verimini her geçen gün artırmayı hedef aldı. Her sektörün kendine özgü çalışma biçimi, satış kuralları, tahsilat ve ödeme biçimleri, stok takipleri VEGA’ yı sektörlerin temel ihtiyaçlarını göz önüne alarak daha özgün programlar geliştirmeye yöneltti. Çözümlerindeki inanılmaz kolay kullanım ve her modülün muhasebe ve birbiri ile entegre çalışması gibi esnek yapısı temel özellikleri haline geldi. Teknolojisini ve ürün geliştirme kapasitesini zenginleştirmek “hatasız ve en iyi hizmetle üretim” konseptini oluşturdu.
     Sürekli yeni iş modelleri geliştiren VEGA YAZILIM destek paketleri ile KOBİ’ lerin yanında yer almaktadır. Kullanıcılarını; satın alma-sipariş-satış anlarında gerçek zamanlı bilgiler ile doğru kararlarda, anında uygulamalara ulaştırmaktadır. Yine müşteri ile ahenkli iletişimin satış gücü otomasyonundaki önemine verilen değer sonucu programlarda CRM hizmetleri geliştirilmiştir Vega Yazılım bilgi birikimi ve ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belge güvencesi ile, işletmelerin kurumsal kalitelerini geliştirmeleri yolunda karşılaştıkları her türlü yönetim sorunlarına çözüm ve sürekli destek bulabilecekleri güvenilir bir firma olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir. Vega kuruluşundan bu yana müşteri sadakatini; başarılı yorumlamaları ve tecrübesi ile kazanmıştır. Nihai hedefi; iç ve dış pazarda müşterinin güncel yaşamında karşılaşabileceği sıkıntıları çözümleri ile eriten ve yarınlarını verebilen güvenilir bir dünya markası olmaktır.

  Sayfanın Başına Dön